Kongres Urologii Rekonstrukcyjnej i Protezoplastyki w Piasecznie Kongres Urologii Rekonstrukcyjnej i Protezoplastyki w Piasecznie
26 października 2023

W dniach 16 – 17 października w Piasecznie odbył się, połączony z warsztatami, kongres poświęcony m. in. zagadnieniom związanym z rekonstrukcją cewki moczowej.

Spotkanie urologów to kolejne wydarzenie organizowane przez Szpital św. Anny w Piasecznie oraz działające w tej placówce Polskie Centrum Urologii Zaawansowanej URO.pl. Wśród zaproszonych specjalistów, którzy dzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami, znaleźli się lekarze z Polski, USA, Indii oraz Portugalii m.in.: Francisco E. Martins, Pankaj Joshi, Dmitriy Nikolavsky, Marek Zawadzki, Jakub Dobruch, Michał Skrzypczyk i Maciej Oszczudłowski.

W ramach konferencji, poza udziałem w blokach teoretycznych, biorące udział osoby miały możliwość obserwowania na żywo przeprowadzanych przez ekspertów operacji:

plastyka cewki tylnej po leczeniu raka prostaty

plastyka cewki tylnej

zwężenie cewki moczowej

pierwszej w Polsce implantacji balonu Optilume®

plastyka cewki moczowej u kobiet

AUS (implant zwieracza cewki moczowej)

proteza prącia

Współorganizatorem konferencji była firma Meden-Inmed Sp. z. o. o.

min

W dniach 16 – 17 października w Piasecznie odbyła się, połączona z warsztatami, konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z rekonstrukcją cewki moczowej. Spotkanie urologów to kolejne wydarzenie organizowane przez Szpital św. Anny w Piasecznie oraz działające w tej placówce Polskie Centrum Urologii Zaawansowanej URO.pl.

Czytaj dalej

Przeczytaj najnowsze wpisy na blogu

Łagodny przerost prostaty – fakty, mity, leczenie, czyli Marek Zawadzki w Dzień Dobry TVN Łagodny przerost prostaty – fakty, mity, leczenie, czyli Marek Zawadzki w Dzień Dobry TVN
27 września 2023

Marek Zawadzki jest urologiem, liderem i współtwórcą Centrum Urologii Zaawansowanej URO.pl, a także ordynatorem Oddziału Urologii w szpitalu św. Anny w Piasecznie. W swojej pracy na szeroką skalę wykorzystuje małoinwazyjne techniki oraz przeprowadza innowacyjne operacje robotyczne. Jest specjalistą FEBU (Fellow of the European Board of Urology). Specjalizuje się m.in. w endourologii oraz diagnostyce i leczeniu chorób uroonkologicznych.

W środę 27 września nasz specjalista był gościem programu Dzień Dobry TVN. Jest to prowadzony na żywo program poświęcony informacjom, rozrywce, kulturze. Marek Zawadzki w trakcie trwania programu uczestniczył między innymi w czacie na żywo, gdzie odpowiadał na pytania telewidzów. Jego wieloletnie doświadczenie i rozległa wiedza pomogły rozwiać wiele mitów związanych między innymi z łagodnym przerostem prostaty.

Cały materiał wideo z wizyty w Dzień Dobry TVN dostępny jest pod tym linkiem

Marek Zawadzki, który na co dzień kieruje zespołem specjalistów Centrum Urologii Zaawansowanej URO.pl, zapoznał również widzów z nowoczesnymi procedurami medycznymi, stosowanymi w leczeniu łagodnego przerostu stercza, w tym metodą HoLEP

Wśród pytań kierowanych na czacie do naszego eksperta znalazły się między innymi kwestie związane z wiekiem, w którym mężczyźni powinni zadbać o wykonanie profilaktycznych badań prostaty. Widzowie pytali także o szczegóły nowoczesnych małoinwazyjnych metod leczenia przerostu stercza. Wśród pytań powiły się również te, dotyczące wpływu życia seksualnego na funkcjonowanie gruczołu krokowego.

min

W środę 27 września nasz specjalista był gościem programu Dzień Dobry TVN. Jest to prowadzony na żywo program poświęcony informacjom, rozrywce, kulturze. Marek Zawadzki w trakcie trwania programu uczestniczył między innymi w czacie na żywo, gdzie odpowiadał na pytania telewidzów.

Czytaj dalej
Marek Zawadzki obala mity o przeroście prostaty Marek Zawadzki obala mity o przeroście prostaty
25 września 2023

W środę, 27 września, gościem programu Dzień Dobry TVN będzie Marek Zawadzki, lider i współtwórca Centrum Urologii Zaawansowanej URO.pl Szpitala św. Anny w Piasecznie.

Dzień Dobry TVN to prowadzony na żywo program poświęcony informacjom, rozrywce, kulturze.

W planowanej na środę porannej audycji Marek Zawadzki będzie odpowiadał na pytania widzów biorących udział w internetowym chacie.

Będą oni mieli okazję poznać fakty i mity związane z przerostem prostaty. Dowiedzą się również, jakie nowoczesne metody leczenia stosuje się w walce z tym problemem zdrowotnym. Początek programu w najbliższą środę o godzinie 7:45.

Pytania dotyczące tego schorzenia można zadać na czacie TVN dostępnym pod tym linkiem.

Więcej na ten temat – Łagodny przerost prostaty – fakty, mity, leczenie, czyli Marek Zawadzki w Dzień Dobry TVN

Podobne wpisy dotyczące łagodnego przerostu prostaty:

Przerost prostaty – jakie są objawy i przyczyny występowania?

Leczenie łagodnego rozrostu stercza a starzejące się społeczeństwo

Postęp leczenia farmakologicznego a postęp zabiegowy przy leczeniu łagodnego rozrostu stercza

min

W środę, 27 września, gościem programu Dzień Dobry TVN będzie Marek Zawadzki, lider i współtwórca Centrum Urologii Zaawansowanej URO.pl Szpitala św. Anny w Piasecznie. Dzień...

Czytaj dalej
Prof. Jakub Dobruch we władzach Polskiego Towarzystwa Urologicznego Prof. Jakub Dobruch we władzach Polskiego Towarzystwa Urologicznego
22 września 2022

W dniach 19 – 21 września odbył się w Warszawie 52. Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego. W ostatnim dniu Kongresu dokonano wyboru władz Zarządu Głównego Towarzystwa. Z dumą i radością informujemy, że Wiceprezesem Zarządu na czteroletnią kadencję został wybrany dr hab. n. med., prof. Jakub Dobruch.

Jakub Dobruch to specjalista urolog, będący częścią zespołu lekarskiego Centrum Urologii Zaawansowanej, URO.pl Szpitala EMC św. Anny w Piasecznie. W 2000 roku ukończył z wyróżnieniem i pierwszą lokatą Akademię Medyczną w Warszawie. Osiem lat później otrzymał tytuł specjalisty w dziedzinie urologii, a w 2021 roku, decyzją Prezydenta RP, tytuł profesora nauk medycznych. Doświadczenie zdobywał podczas wielu zagranicznych szkoleń i stażów w Europie (Berlin, Lipsk, Linz, Salzburg) i Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Miami, Dallas, Winston-Salem). Jego domeną jest chirurgia małoinwazyjna z wykorzystaniem nowoczesnych robotów chirurgicznych. W Szpitalu św. Anny wykonuje między innymi laparoskopowe zabiegi: prostatektomii radykalnej, nefrektomii radykalnej, resekcji nerek.

Szpital EMC św. Anny w Piasecznie to placówka medyczna będąca częścią Grupy EMC. Działające w nim Centrum Urologii Zaawansowanej, URO.pl oferuje swoim pacjentom pełną ścieżkę diagnostyki i leczenia urologicznego. Wykonywane są między innymi nowoczesne zabiegi w zakresie leczenia chorób nowotworowych układu moczowego, kamicy moczowej, łagodnego rozrostu stercza, nietrzymania moczu, zwężenia cewki moczowej oraz innych dolegliwości układu moczowego.

min

W dniach 19 – 21 września odbył się w Warszawie 52. Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego. W ostatnim dniu Kongresu dokonano wyboru władz Zarządu Głównego...

Czytaj dalej
Pierwsze operacje robotem Versius w Piasecznie Pierwsze operacje robotem Versius w Piasecznie
20 lipca 2022

Versius to drugi obok robota da Vinci system robotyczny, który wspiera naszych specjalistów w operacjach urologicznych. 19 lipca miał miejsce pierwszy zabieg prostatektomii radykalnej z użyciem systemu firmy CMR Surgical.

Robot Versius w operacjach urologicznych

Wykorzystanie robota w zabiegu prostatektomii radykalnej, czyli wycięcia gruczołu krokowego (prostaty), pozwala operatorowi na większą precyzję podczas zabiegu. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia nerwów i naczyń, których naruszenie mogłoby spowodować problemy z potencją czy nietrzymaniem moczu, jest zredukowane do minimum.

Zalety operacji robotycznych

Modułowa konstrukcja robota nie zajmuje dużo miejsca, a do tego może być dostosowana tak, aby zespół chirurgiczny miał bezpośredni dostęp do pacjenta podczas całej procedury. Operacje w asyście robota to szereg korzyści zarówno dla pacjenta, jak i całego zespołu medycznego.

Korzyści dla zespołu medycznego

System nowej generacji pozwala na skonfigurowanie robota do zabiegu w bardzo krótkim czasie. Wystarczy 15 minut, by dostosować parametry do planowej operacji.  Zwiększa to także efektywność w bloku operacyjnym. Bezpośrednie odwzorowanie układu dłoń-narzędzie i zintegrowana wizualizacja 3D HD rozszerza możliwości lekarza, zapewniając doskonałą precyzję i bezpieczeństwo dla pacjenta.

Korzyści dla pacjenta

Niewielka ingerencja w ciało pacjenta to szereg korzyści dla pacjenta:

zredukowanie bólu do minimumszybszy powrót do codziennych zajęćkrótsza hospitalizacjaniższe ryzyko krwawienia

Operacje robotyczne – czy są refundowane?

Pacjenci naszego centrum mogą skorzystać z refundacji NFZ w przypadku operacji w asyście robota Versius. Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas! Udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji.

Pierwsze operacje robotem Versius w Piasecznie

Robotem Versius w Piasecznie

Roboty Versius w Piasecznie

min

Operacje urologicznie w Piasecznie koło Warszawy w asyście robota Versius.

Czytaj dalej
Szkolenie urologiczne – zabieg HoLEP Szkolenie urologiczne – zabieg HoLEP
20 maja 2022

Dwudniowe szkolenie dla urologów z Polski i Czech pod okiem naszych fachowców z uro.pl właśnie trwa! Od wczoraj nasz znakomity specjalista lek. Marek Zawadzki, w asyście lek. Damiana Sujeckiego, dzieli się wiedzą i doświadczeniem z zakresu leczenia metodą HoLEP. W szkoleniu uczestniczy 4 lekarzy. Gościmy urologów nie tylko z Polski, ale również z Czech:

lek. Joanna Zajączkowskalek. Sumit SharmaM.D. Ivo Raska M.D. Jakub Szewczyk

Na czym polega zabieg? HoLEP czyli holmowa enukleacja gruczolaka stercza to mało inwazyjny zabieg, wykonywany endoskopowo przez cewkę moczową. Cechuje się przede wszystkim szybką rekonwalescencją, wysoką skutecznością, a przy tym niskim ryzykiem powikłań. HoLEP pozwala na laserowe usunięcie przerośniętej tkanki, a następnie zbadanie w laboratorium celem wykluczenia raka prostaty.

Enukleacja tą metodą umożliwia szybki i bezpieczny powrót do aktywności seksualnej już po ok. 4 tygodniach od zabiegu. Co istotne, HoLEP jest skuteczny nawet u mężczyzn z dużym przerostem prostaty. Pacjenci doceniają komfort zabiegu i szybką regenerację, dlatego często decydują się na wybór tej metody. W naszym centrum wykonujemy ponad 500 zabiegów HoLep rocznie.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom szkolenia za efektywny czas! 

min

Dwudniowe szkolenie dla urologów z Polski i Czech pod okiem naszych fachowców z uro.pl właśnie trwa! Od wczoraj nasz znakomity specjalista lek. Marek Zawadzki, w...

Czytaj dalej
28. Sympozjum urologiczne w Piasecznie 28. Sympozjum urologiczne w Piasecznie
13 kwietnia 2022

W dniach 8-9 kwietnia br. byliśmy partnerem 28. Sympozjum Sekcji Endourologii i ESWL Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Tematem przewodnim spotkania były metody leczenia łagodnego nowotworu prostaty. Oprócz wykładów, uczestnicy zobaczyli transmisje na żywo z sali operacyjnej naszego szpitala w Piasecznie.

Podczas sesji live surgery, wybitni urolodzy z Polski i zagranicy zaprezentowali innowacyjne metody leczenia gruczolaka prostaty. W wykładach, zabiegach i dyskusjach uczestniczył również nasz zespół z uro.pl w składzie: lek. Marek Zawadzki, lek. Przemysław Zugaj, prof. dr hab. med. Jakub Dobruch, lek. Mateusz Mokrzyś, dr n. med. Mieszko Kozikowski.Swoją wiedzą i umiejętnościami podzielili się także specjaliści z Włoch, Brazylii, Węgier i Francji:

dr Ioannis K. Goumasdr Vincent Misraidr Felipe Figueiredo dr Zoltan Kiss

Pierwszego dnia transmitowane były następujące zabiegi:

enukleacja gruczolaka stercza z wykorzystaniem lasera holmowego (HoLEP),enukleacja gruczolaka stercza z wykorzystaniem lasera tulowego hybrydowego (ThuLEp)bipolarna enukleacja gruczolaka stercza (BipoLEP)

Kolejnego dnia eksperci przedstawili różnorodne techniki enukleacji gruczolaka stercza, a także praktyczne wskazówki przydatne podczas poszczególnych etapów operacji. Uczestnicy sympozjum poznali nowe metody terapii, takie jak: PAE, REZUM, WaterJet, będące doskonałą alternatywą dla dotychczasowych metod leczenia.

Dziękujemy organizatorom, gościom i uczestnikom za inspirującą wymianę wiedzy!

min

W dniach 8-9 kwietnia br. byliśmy partnerem 28. Sympozjum Sekcji Endourologii i ESWL Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Tematem przewodnim spotkania były metody leczenia łagodnego nowotworu prostaty....

Czytaj dalej
Szkolenia dla urologów w Piasecznie Szkolenia dla urologów w Piasecznie
28 marca 2022

Wspólnie z Meden-Inmed organizujemy cykliczne warsztaty dotyczące diagnostyki raka prostaty.W dniach 24-25 marca odbyła się kolejna, dwudniowa edycja szkolenia, którego tematem przewodnim była biopsja fuzyjna prostaty.

Warsztaty miały charakter teoretyczno-praktyczny i wzięło w nich udział 6 lekarzy. Część teoretyczna dotyczyła zagadnień:

MRI stercza oczami radiologa – (PIRADS v2.1, mpMRI, bpMRI) omówienie 5-10 przypadków,biopsji prostaty – obecnych standardów i perspektyw (biopsja pierwszorazowa, powtórna, AS)MRI w połączeniu z fuzją – w planowaniu leczenia raka stercza (AS, focal, leczenie radykalne)

Oprócz wykładów teoretycznych, uczestnicy poznali badanie od strony praktycznej, wykonując biopsję przez krocze przy użyciu aparatu Trinity, firmy KOELIS.

Nadzór merytoryczny nad przebiegiem warsztatów pełnili znakomici specjaliści urologii: lek. Marek Zawadzki, lek. Przemysław Zugaj, lek. Mateusz Mokrzyś z naszego centrum uro.pl oraz ekspert z zakresu radiologii, dr n. med. Magdalena Zagrodzka z Pracowni Rezonansu Magnetycznego Quadia.

W Polskim Centrum Urologii Zaawansowanej prowadzimy warsztaty i szkolenia urologiczne w szerokim zakresie. Stanowimy centrum referencyjne leczenia łagodnego rozrostu stercza i kamicy układu moczowego. Wiedzę poszerzają u nas urolodzy z Europy Środkowo-Wschodniej oraz międzynarodowych firm. Jesteśmy partnerem firmy Olympus Polska w zakresie szkoleń dla lekarzy i pielęgniarek (procedury urologiczne) oraz partnerem firmy Meden-Inmed w zakresie szkoleń w procedurach biopsji fuzyjnej Systemu Koelis

min

Wspólnie z Meden-Inmed organizujemy cykliczne warsztaty dotyczące diagnostyki raka prostaty.W dniach 24-25 marca odbyła się kolejna, dwudniowa edycja szkolenia, którego tematem przewodnim była biopsja fuzyjna...

Czytaj dalej
Wyróżnienie Ministra Zdrowia dla Moniki Matulki Wyróżnienie Ministra Zdrowia dla Moniki Matulki
18 listopada 2021

17 listopada 2021 nastąpiło wręczenie honorowych odznaczeń „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, przyznawanych przez Ministra Zdrowia. W gronie osób wyróżnionych znalazła się również jedna z naszych pielęgniarek, mgr Monika Matulka, która od 2018 roku pełni funkcję pielęgniarki oddziałowej, kierując zespołem pielęgniarskim oddziału urologicznego. 

Pani Monika posiada bardzo duże doświadczenie w klinikach i szpitalach chirurgicznych. Na co dzień asystuje w zabiegach i czynnie bierze udział w diagnostyce pacjentów z problemami urologicznymi. Koordynuje również pakiet onkologiczny w naszej placówce oraz pełni funkcję koordynatorki szpitala tymczasowego MSWiA. Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, w tym z zakresu zarządzania – posiada certyfikat  Lean Healthcare Inspirer. Jest również liderką zespołu „lean” oddziałów zabiegowych naszego szpitala.Honorowe odznaczenie przyznawane jest przez Ministra Zdrowia od 1986 roku. Odznaka stanowi wyraz uznania za osiągnięcia na rzecz ochrony zdrowia, m.in.:  

wprowadzania postępu w metodach diagnostycznych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych,ochrony zdrowia ludności,poprawy warunków zdrowotnych i higienicznych,profilaktyki, promocji zdrowia i oświaty zdrowotnej,kształcenia lub podnoszenia kwalifikacji pracowników ochrony zdrowia,wybitnych osiągnięć i nienagannej pracy w resorcie zdrowia,wdrażania i usprawniania metod pracy w jednostkach ochrony zdrowia,rozwoju produkcji środków farmaceutycznych, materiałów medycznych i urządzeń medycznych oraz nadzoru nad ich jakością,rozwoju farmacji szpitalnej.

Serdecznie gratulujemy Pani Monice i dziękujemy za wyróżnienie naszego personelu!

min

17 listopada 2021 nastąpiło wręczenie honorowych odznaczeń „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, przyznawanych przez Ministra Zdrowia. W gronie osób wyróżnionych znalazła się również jedna z...

Czytaj dalej