Umów wizytę
Rak pęcherza moczowego - uro.pl

Nowotwór
pęcherza moczowego

Rak pęcherza to nowotwór rozwijający się w ścianie pęcherza moczowego, częściej występujący u mężczyzn i osób starszych.

Umów wizytę
Rak pęcherza moczowego

Czym jest rak
pęcherza moczowego?

Nowotwór pęcherza moczowego jest nowotworem złośliwym, jednym z najczęściej wykrywanych nowotworów układu moczowego. Ze względu na bardzo charakterystyczne objawy ten rodzaj nowotworu jest zwykle diagnozowany na wczesnym etapie rozwoju choroby. Wśród czynników mogących mieć wpływ na rozwój raka pęcherza moczowego wskazywane są między innymi palenie tytoniu oraz częste infekcje pęcherza.

W leczeniu raka pęcherza moczowego stosuje zarówno procedury zabiegowe jak resekcje przezcewkowe lub cystektomie oraz leczenie chemioterapią – terapia HIVEC.

+

Czytaj dalej

Najczęstsze objawy raka
pęcherza moczowego

  • obecność krwi w moczu (krwiomocz)
  • bóle podbrzusza
  • trudności przy oddawaniu moczu
  • uczucie parcia na pęcherz

Kompleksowy proces leczenia

1

Umówienie
wizyty


Skorzystaj z informacji na dole strony

Umów wizytę
2

Badania
diagnostyczne


Poznajemy lepiej Twoje potrzeby i diagnozujemy właściwe problemy medyczne

3

Przygotowanie
do zabiegu


Zadbają o Ciebie nasze pielęgniarki i instrumentariuszki

4

Zabieg


Leczenie pod okiem doświadczonych urologów

Jak walczymy z rakiem pęcherza moczowego?

Przyszłość technologii
w służbie urologii

W URO.pl na co dzień wykorzystujemy najnowsze technologie, umożliwiające przeprowadzanie precyzyjnych operacji w sposób jak najmniej obciążający dla pacjenta.

Specjalizujemy się w zabiegach minimalnie inwazyjnych i małoinwazyjnych z użyciem m.in. systemów robotycznych da Vinci oraz laserów holmowych i tulowych.

Rocznie przeprowadzany około 300 operacji robotycznych, a także około 1000 zabiegów z użyciem laserów.

Więcej o nas

Większa dokładność
przeprowadzanych zabiegów

Krótszy czas rekonwalescencji
i powrotu do pełnej sprawności

Wysoki poziom
bezpieczeństwa operacji

Wyższa estetyka
(minimalne blizny lub ich brak)

Jakimi badaniami diagnozujemy raka pęcherza moczowego?

Historie naszych pacjentów

„W szpitalu św. Anny w Piasecznie nastąpił przełom w moim leczeniu. Po cystoskopii wykonanej w przyszpitalnej poradni przez doktora Dariusza Kraśniewskiego zostałem skierowany na zabieg TURT, który przeprowadził doktor Przemysław Zugaj. Obaj lekarze to wysokiej klasy specjaliści zapewniający pacjentowi poczucie, że jest we właściwych rękach. Na całość komfortu pobytu w piaseczyńskim szpitalu składa się również troskliwe podejście całego personelu i komfortowe warunki na oddziale.”


Bartosz,
47 lat, TURT

„Moja choroba zdiagnozowana została dzięki przypadkowemu badaniu usg jamy brzusznej. Zostałam skierowana na konsultację i badania do Szpitala św. Anny w Piasecznie, gdzie zakwalifikowano mnie do leczenia operacyjnego. Od mojego zabiegu minęły 2 miesiące, jestem szczęśliwa, że operacja przebiegła bez komplikacji i powoli wracam do zdrowia. Serdecznie dziękuję całemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek za profesjonalną opiekę medyczną, empatię, troskę i indywidualne podejście do każdego pacjenta.”


Emilia,
49 lat, zabieg NSS

„W szpitalu św. Anny w Piasecznie badam się profilaktycznie, co pół roku ze względu na swój wiek. Okazało się, że moje stężenie PSA jest na bardzo wysokim poziomie , dwa razy wyższy niż standardowy poziom. Dr Marek Zawadzki skierował mnie na biopsję fuzyjną prostaty. Diagnoza – nowotwór złośliwy prostaty. Razem z lekarzem zdecydowaliśmy o zamrożeniu miejsc z ogniskami rakowymi. Nigdy wczesniej nie odczuwałem żadnych objawów, które wskazywałyby na to schorzenie, dlatego warto badać się profilaktycznie.”


Edward,
69 lat, Krioterapia

„Dolegliwość w okolicy lędźwiowej pojawiła się rano w wigilię 2020r. Była tak silna, że nie udało się jej opanować żadnymi sposobami. Od tego dnia to wyczerpujące uczucie bólu towarzyszyło mi codziennie. Kilkakrotne próby leczenia i usunięcia powstałego złogu (kamień 2,5 cm w nerce) okazały się bezskuteczne. Pojawiło się wodonercze i bezpośrednie zagrożenie utraty nerki w wyniku kamicy. Moją jedyną nadzieją była konsultacja u dr Przemysława Zugaja. To był „strzał w 10″. Uratował mnie zabieg RIRS – od tego dnia cieszę się dobrym zdrowiem, a po bólu zostały tylko niemiłe wspomnienia.”


Aleksandra,
43 lat, RIRS

Umów się do lekarza

Skontaktuj się z nami, aby ustalić najlepszą dla siebie ścieżkę leczenia. Umów się na konsultację z urologiem.

Poradnia urologiczna

Konsultacje komerycyjne:
788 502 989
Poniedziałek-piątek: 9.00-17.00

Konsultacje na NFZ:
22 73 54 100 /101

Umawianie zabiegów
661 300 313
Poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

    Wyślij e-mail:
    uro@emc-sa.pl
    W godz. 8.00 – 16.00 odpowiadamy
    tego samego dnia roboczego